Neohodnoceno

Domino: Vyjmenovaná slova

 

Díky hře Vyjmenovaná slova ze série Domino si děti zábavným způsobem procvičí čtení s porozuměním textu a pochopí princip používání vyjmenovaných slov. Během hraní se s lehkostí rozvíjí slovní zásoba, čtenářské dovednosti i logické myšlení. 

Domino: Vyjmenovaná slova je hra vhodná spíše pro menší skupinku dětí, ale i jediný hráč dokáže naplno využít potenciál hry pro její snadný princip.

Varianta
130 Kč 45 Kč 50 Kč 30 Kč od 30 Kč
Kategorie: 3. třída
druh hry: domino

Jak to funguje:

Jednoduchým skládáním domina hráči spojují do dvojice vyjmenované slovo na barevném poli s textem, ve kterém je slovo použito a mnohdy v jiném tvaru. Těžší varianty vyžadují více soustředění, přemýšlení i schopnost vytvářet další možnosti slovních spojení či celých vět. Pro začínající hráče je zadní strana kartiček opatřena čísly, takže můžete vybrat jen část karet na sebe navazujících, aby hra nebyla příliš dlouhá a demotivující. 

Český jazyk najednou přestane být nudným předmětem a v dětských očích rázem získá nový rozměr! 

Nejlépe se hraje ve větší skupině hráčů, k navýšení počtu skvěle poslouží i rodiče.

Hra Domino zabaví na cestách i během obyčejných dnů doma. Může se stát také nevšedním narozeninovým dárkem pro kamarády, kteří již ve výuce českého jazyka pokročili ve čtení i psaní. Rodiče určitě potěší, že kromě zábavy dá dětem řadu nových dovedností!

Produkt obsahuje:

  • 36 karet
  • na jedné části karty je vyjmenované slovo a na druhé části věta se slovem příbuzným

Co se děti naučí:

  • procvičí si vyjmenovaná slova a jejich využití ve větách
  • číst s porozuměním
  • rozvinou svou slovní zásobu