Dětský jarmark v obýváku

Dnes vám přináším příběh, jak se naše obývací místnost na jedno kouzelné odpoledne proměnila v rušný trh plný barev, vůní a zvuků mincí. A ne, nevtrhla do ní banda trpaslíků z pohádky, šlo o naše vlastní děti s kamarády a jejich jarmark výrobků.

Připravte se na inspirativní výlet do světa, kde se učení a zábava mísí tak dokonale, že už nikdy nebudete chtít zpátky do školních lavic!

Byla to obyčejná adventní neděle (tedy pokud můžete nazvat neděli, kdy se vaše domácnost promění v epicentrum malého podnikání, obyčejnou). Děti se chopily svého osudu (a peněženek) a rozhodly se vstoupit do světa obchodu. Sny o velkém zisku jim svítily v očích jako LEDky na vánočním stromku.

vanocni_jarmak

Akce "jarmark" začala už dlouho před touto adventní nedělí. Děti kupovaly materiál a suroviny s velkou pečlivostí (bacha, aby nepřišly na buben).
Potom nastala výroba. Kdo by to byl řekl, že naše děti jsou vlastně malí Da Vinci? Pečlivost a důmyslnost, s jakou vytvářely své výtvory, byla ohromující.


A pak přišel velký den. Obývák se proměnil v malé tržiště, kde každý stánek (rozuměj: improvizovaný stůl nebo deka na zemi) byl plný barev, chutí a především nadšení. Děti, ozbrojené úsměvy a obchodními triky, které by mohly konkurovat i nejzkušenějším trhovcům, přesvědčovaly své zákazníky (tedy rodiče, prarodiče, sourozence a kamarády) o kvalitách svých výrobků.

 

jedle_darky_pdf_zdarma

financi_gramotnost


Ale nejlepší bylo počítání. Po jarmarku naše malé podnikatelky a podnikatelé seděly nad hromadou mincí a bankovek (a nejeden z nich i nad kalkulačkou) a počítaly své náklady a zisky. V tu chvíli bylo jasné, že se nenaučily jen o cenotvorbě, ale také o hodnotě peněz a tvrdé práci.

 

Někteří si odnesly balík peněz, jiní ponaučení, že i nejlepší marketing neprodá sušenku, která chutná jako karton :-). Ale všichni se naučily něco o plánování, očekáváních, realitě a samozřejmě o nejzábavnějším způsobu, jak se naučit matematiku - počítání skutečných peněz!

 

situacni_uceni

 Tak co, milí rodiče a vzdělavatelé, necháte se inspirovat naším domácím jarmarkem?

 

Pamatujte, škola života nemá zvonění na přestávky,

ale má otevřené dveře pro každého malého podnikatele s velkými sny!

 

 

domaci_skola


PS: Pokud někomu chybí vánoční svíčky, máme jich doma ještě - řekla bych "nepočítaně". Zdá se, že synova odhadovaná poptávka byla trochu nadhodnocená. Nicméně hned v pondělí začal vyrábět další se slovy, že se to bude hodit na další jarmark. Když vás něco prostě baví, tak vás to baví.

 

 

 

popcorn_sablona_jedle_darky

detsky_jarmark_pdf_zdarma

 

 

Pokud máte někdo chuť použít naše šablony na jedlé dárky, tak s chutí do toho.

 

Košíčky na popcorn

Obal na veselou sušenku

Hrneček na čokoládu

Obal na láhev

Zpět do obchodu